Svatební oznámení

Ačkoli měla během času různou podobu - např. strohé zprávy o sňatku v novinách - ve formě papírové pozvánky se tradiční svatební oznámení dochovala až dodnes. Výběr svatebního oznámení je často jedna z prvních věcí, která na vás v souvislosti s přípravami svatby čeká. Obvykle se k ní dostanete poté, co si nejprve (sama) vyberete svatební šaty a s budoucím manželem zvolíte datum svatby, barevné ladění svatebního dne a jeho tématiku. To všechno jsou totiž faktory, které ovlivňují konečnou podobu svatební tiskoviny, jejímž prostřednictvím dáte světu vědět, že pro svůj vztah hodláte získat razítko z oficiálních míst.

A protože si moderní doba žádá moderní přístup, ani zdaleka už není pravidlem, že svatební oznámení musí být vytištěno na křídovém papíře a použitý font musí být zlatý. Klasické holubice dávno nahradily originální motivy, které vznikají v dílnách šikovných grafiků nebo specializovaných firem, které živí právě návrh a prodej svatebních oznámení. Mezi ty nejznámější, v jejichž nabídce najdete jak tradiční elegantní kousky, tak i originální svatební oznámení, patří například český Kyoprint. Ten na svém webu Kyoprint.cz nabízí také možnost nechat si vyrobit svatební oznámení na míru, takže stačí vlastní nápad, fotka a pár dní čekání na návrh grafika.

Vlastní kolekci, která nabídne opravdu netradiční svatební oznámení už pro vás zanedlouho připravím i já sama, online by se měla objevit do konce května.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru a hlavně hodně štěstí jak s přípravami svatby, tak i do manželství!

Vaše svatební agentka Jana Hanzelková Kubáčová