Ženich a vizáž

Přijít na svatbu v obleku (pokud není tématická) je nepsaným pravidlem, které většinou dodrží i ten nejzarytější odpůrce společenského oděvu. Není to ale jen oblek, co dělá ženicha výjimečným. Od ostatním svatbčanů jej viditelně odlišuje nejen korsáž (malá kytka, která se nosí zapíchlá v levé klopě saka), ale v dnešní době už také barevné ladění jeho košile či doplňků, které často ladí s "barvami svatby." Z hlediska etikety toto není zrovna šťastné řešení, ale na druhou stranu - to, co říká etiketa, nemusíte dodržovat do puntíku. Váš svatební den je totiž jen a jen Váš, a proto je na Vás, jestli chcete být na fotkách barvení nebo (podle etikety správně) jen v černobílém.  

Na co se ale často zapomíná jsou drobnosti. Proto svým ženichům zpravidla při konzultacích radím, aby si vedle nevěsty i oni "zašli na nehty." Krátké zapilování, zatlačení kůžičky a dodání lesku zabrání tomu, aby Vaše ruce nevypadaly vedle manželčiných (!) pěstěných na fotkách neupraveně. 

Co se týče vlasů, zkuste se zajít nechat ostříhat přesně 3 měsíce před svatbou a bedlivě si pohlídejte, jak dlouho trvá, než Vám vlasy dorostou do délky, která se Vám líbí. Kdyby se účes náhodou nepovedl, je relativně pořád ještě dost času na to, nechat si vlasy dorůst. A pokud se povede, máte jistotu, že v den D budete vypadat přesně tak, jak se Vám (oběma) líbí.

Úprava make-upu Vás, narozdíl od nevěsty, sice nečeká, ale není špatné budoucí ženě říci, ať s sebou přibalí matující pudr, který se postará o to, že se na fotkách nebudete lesknout. A nebojte - může to být tajemství, které bude jen mezi Vámi dvěma :) První z mnoha...!

Příjemně strávený svatební den Vám z celého srdce přeje - Vaše svatební agentka Jana Hanzelková