Tipy na žádost o ruku

Přemýšlíte jak navlíknout originální žádost o ruku? Mám pro vás několik tipů, jak na to jít netradičně. 
Inspirujte se zajímavými příběhy zasnoubení několika párů:

 

1. Soňa a Radek: JAKO V POHÁDCE DAŘBUJÁN A PADRHOLA

Radek: Dlouho jsem přemýšlel, jak udělat žádost o ruku originální, a protože máme oba rádi procházky, nakonec mě napadlo vzít Soňu na naše oblíbené místo a přichystat pro ni překvapení jako v pohádce Dařbuján a Pandrhola. Na strom, kde jsme se líbali na prvního máje jsem rozvěsil lístky se vzkazy, společnými vzpomínkami, fotkami a oblíbenými hláškami z filmu a taky malé dárečky, takže byl celý obsypaný. No a jako jeden z malých dárečků jsem doprostřed stromu pověsil krabičku se snubákem a pak ji požádal o ruku. Řekla ano :) 

2. Petr a Petra: ROMANTIKA NA WC

Petra: Můj Peťa je mezi kamarády známý jako velký vtipálek, ale způsob, jakým mě požádal o ruku, patří mezi jeden z jeho nejoriginálnějších kousků. Představte si, milé dámy, že přijdete na WC a tam na vás čeká poslední, nepatrný, kousíček toaletního papíru. Klasicky jsem se začala v duchu vztekat, proč ho sakra rovnou nevyměnil a přitom jsem ten poslední kus odvinula, abych ho mohla použít… a rozesmála se na celé kolo. Na roličce bylo totiž zlatým fixem napsáno: „VEZMEŠ SI MĚ?“ Když mě Peťa slyšel, došlo mu, že jsem si otázku už přečetla a pootevřenými dveřmi dovnitř strčil ruku s otevřenou krabičkou a prstýnkem. No řekněte – odolaly byste takové žádosti o ruku??? :D

3. Klára a Vašek: HALÓ, VEZMEŠ SI MĚ?

Vašek: Způsob, jakým jsem Klárku požádal o roku, jsem vyčetl kdesi na internetu a tak moc se mi líbil, že jsem ho využil taky.
A úspěšně! Jednoduše jsem si na chvíli tajně vypůjčil Klárčin mobil a přepsal svoje jméno na „VEZMEŠ SI MĚ?“ Pak už stačilo jen telefon nenápadně vrátit na místo, zajít do kuchyně a vytočit číslo… Radostí mi skočila kolem krku, a když jsem jí navíc navlíkl na ruku prstýnek, byli jsme oficiálně zasnoubení.

4. Adéla a Marek: DŮMYSLNĚ SCHOVANÝ PRSTÝNEK

Marek: Můj Adýsek strašně ráda čte a tak mě napadlo, koupit v knize tlustou knížku, vyříznout do stránek díru a vložit dovnitř krabičku s prstýnkem. Večer jsem jí knížku daroval zabalenou v papíře, a když dárek rozbalila a knížku otevřela, byla štěstím bez sebe. (Musím ale dodat, že když se vzpamatovala, dostal jsem šílené kázání na téma jak se chovat ke knihám. Stejně ale tahle knížka dodnes patří k jejím nejoblíbenějším. A na první výročí jsem jí koupil stejnou, jen s celými stránkami, aby si ji konečně taky už mohla přečíst).

5. Kristýna a Pavel: MRAZIVÉ PŘEKVAPENÍ

Kristýna: Na naše výročí mi Pavlík naservíroval snídani do postele. Když jsem dojedla míchaná vajíčka a čerstvý croissant s nugetou, přinesl mi ještě nízký červeno-oranžový drink s ledem. Všechny kostky byly červené (prý zmrazil obyčejný sirup), jen jedna byla čirá a uvnitř – byl nádherní snubní prstýnek. Když si přede mě klekl a zeptal se, jestli si ho chci vzít, nemohla jsem říct nic jiného, než ano.

6. Jana a Marek: ŠIFROVANÁ ŽÁDOST O RUKU

Marek: K narozeninám jsem Jaňulce koupil knížku s povídkami pro zamilované a do věnování jí napsal, ať si nalistuje tu a tu stranu. Na ní jsem růžovým centropenem označil písmenka, která po přečtení dávala dohromady větu „VZALA BY SIS MĚ?.“ Dopadlo to dobře. Jsem svoji.

7. Maruška a Karel: POŽÁDAL MĚ ZA NĚJ MAX

Maruška: Způsob, jakým mě Kája požádal o ruku, je docela profláklý, ale určitě roztomilý. K Vánocům nám koupil štěňátko a krabičku s prstýnkem mu uvázal k obojku.
Když na mě Max vykulil ty svoje psí oči a Kája si klekl a zeptal se, jestli je oba chci, nemohla jsem odolat.

8. Lucka a Martin: SLAĎOUČKÁ ŽÁDOST

Martin: Když Lucka promovala, koupil jsem jí kromě kytky a symbolického dárku taky luxusní bonboniéru a místo jednoho z bonbónů jsem dal podušku z krabičky od prstýnku a do ní samozřejmě i prstýnek. Byla překvapená a šťastná. A já taky, když řekla, že si mě vezme.

9. Helena a Radim: PŘEKVAPENÍ NA DRUHOU

Helena: Odjakživa miluju Kinder vajíčka, skrývající malá překvapení, a tak jsem nemohla být požádána o ruku originálnějším způsobem, než tak, že mi Ráďa ukryl prstýnek do žlutého vajíčka namísto hračky. Absolutně nic jsem netušila, protože obal jemně rozbalil, prstýnek schoval do „žloutku,“ obě půlky čokoládového vejce slepil vodou s cukrem zpátky k sobě a vajíčko znovu pečlivě zabalil. Iluze byla dokonalá. A naše svatba taky.

10. Zlata a Michal: ODTAJNĚNÁ TAJENKA

Zlatka: Míša pro mě sestavil zvláštní křížovku, která po vyluštění skrývala tajenku „VEZMEŠ SI MĚ?“
Otázky v ní se týkaly nás dvou a jeho snahu jsem ocenila nadšeným ano.

11. Jarka a Lukáš: PÁTRACÍ AKCE

Lukáš: oba se s Jarčou nadšeně věnujeme geocachingu, tak jsem pro ni na našem oblíbeném místě ukryl speciální „kešku“ s prstýnkem, řekl jsem jí, že jsem na netu objevil novou skrýš poblíž místa, které máme oba moc rádi, ale její nalezení asi nebude jednoduché. Pak jsme se jedno sobotní odpoledne společně vydali na lov a postupně "našli" několik jiných kešek s indiciemi, které jsem před tím pečlivě ukryl. Když jsme konečně dorazili na hledané místo, čekal nás tam kamarád číšník, s vyzdobeným stolem a úžasnou večeří. Jakmile Jája uviděla ten nádherně vyzdobený plácek, a navíc ještě našla prstýnek, byla nadšená, jak jsem to všechno dokonale připravil. A svatba prý bude brzy.

12. Monika a Eda: HRA S PŘEKVAPIVÝM KONCEM

Podobný příběh jako Jarka s Lukášem mají i Monika a Eda.

Eda: Monika vyrostla jako klasické táborové dítě a už roky dokonce jezdí na dětské tábory dělat vedoucí. Tak jsem pro ni vymyslel a nachystal speciální bojovou hru, která zahrnovala různé disciplíny, luštění šifer a na každém místě jsem ukryl indicie s připomínkami našeho vztahu. Např.: jdi na místo, kde jsme se poprvé potkali, tam najdeš další indicii. Předá ti ji muž v černém. Domluvil jsem se s číšníkem v „našem“ baru a ten Monču navedl k řece, kde jsme se prvně vyklopili s lodí, a tak dále…
Bylo to dobrodružné, romantické a rozhodně to stálo za to.

13. Barča a Tonda: SNUBÁK S ROZVOZEM AŽ DO DOMU

Barča: Tonda pracuje jako rozvozák pizzy, tak si často objednáváme pizzu od nich z práce na večeři. Jednoho podzimního večera jsme si objednali maxi se vším všudy a dovezl nám ji Tondův kamarád a kolega Mirek. Tonda se právě v koupelně sprchoval, tak jsem pizzu šla převzít a nachystat na talířky já. Když jsem krabici s pizzou otevřela, oněměla jsem úžasem. Na vnitřní straně horního víka bylo Tondovým rukopisem napsáno – Chceš si mě vzít? a přímo uprostřed pizzy bylo vyřezané malé kolečko a v něm ležel na podušce ten nejkrásnější prstýnek, jaký jsem kdy viděla.  Tonda se domluvil v práci s klukama, předem připravil krabici i s prstýnkem a pak už si jen klekl přede mě. Odpověděla jsem ano.

14. Hanka a Zdeněk: NEJLEPŠÍ Z DÁRKŮ

Zdeněk:  Hanku jsem se rozhodl požádat o ruku o Štědrém dni. Plán byl jednoduchý a přitom překvapivě účinný. Po té, co si Hanča rozbalila všechny dárky pod stromečkem, jsem jí prozradil, ať hledá dál, že ještě jeden dárek nenašla. Prohledala celý pokoj a pořád nic. Koupil jsem totiž speciální krabičku na prstýnek, která vypadá jako vánoční baňka a pověsil ji na stromeček. Tak jsme si zahráli klasickou dětskou hru přihořívá-hoří a na půlnoční mši už se Hanča nadšeně chlubila kamarádkám snubním prstýnkem.

15. Tereza a David: MŮŽE ZA TO TENISÁK

Tereza: David a já oba zbožňujeme tenis. Po jednom vyčerpávajícím tréninku jeden na jednoho mi David řekl, že ho správce kurtu (náš známý) požádal, jestli bychom po sobě uklidili tenisáky, protože jsme dneska v hale poslední. Když už zbývalo několik posledních míčků, zeptal se mě David, jestli mi tenhle nepřipadá nějaký divný a podal mi jeden ze zbylých míčků. Podívala jsem se na něj a zjistila jsem, že je podél naříznutý, tak jsem na něj lehce zatlačila, tenisák se rozpadl na dvě půlky a uvnitř jsem našla nádherný snubák. Upocená, ale šťastná, jsem na Davidovou nabídku s radostí kývla.